המדריך המלא לקניית צפיות ברשתות החברתיות

כל מי שעוסק בשיווק אינטרנטי מכיר את הצורך בשילוב של רשתות חברתיות באסטרטגיה הכוללת. יכול להיות שאתם אפילו מתמקדים באחת הרשתות כאשר שמתם לכם למטרה להפוך לערוץ יוטיוב משמעותי או לאושיית אינסטגרם. בכל אחד מהמקרים הללו, אתם תהיו חייבים לגבות את עצמכם ולקבל תמיכה גם מרשתות נוספות. אם יש לכם אתר עסקי, אולי תבחרו לתמוך בו בעזרת סרטוני יוטיוב. אם אתם מתמקדים ביוטיוב, יכול להיות שתרצו להביא תנועה מאינסטגרם או אפילו פייסבוק.

הצורך הזה בשילוב של כמה פלטפורמות יוצר כמה בעיות ואתגרים לא קלים. בכל רשת שכזאת, כאשר אתם מקימים חשבון או ערוץ, אתם בעצם מתחילים מאפס. יכול להיות שאתם מפעילים אתר מצליח, כמה תנועה אורגנית כבר תצליחו להביא ליוטיוב שלכם? נוסף לכך, לא תרצו להשתמש בנכסים עם תנועה בכדי לתמוך בנכסי אינטרנט חדשים, נכון? הלוא את הערוצים החדשים פתחתם בשביל לתמוך באלו העיקריים שמספקים לכם הכנסה.

כל הדילמות והצרכים הללו ועוד הרבה אחרים מתנקזים לכיוון מאוד מסוים והוא רכישה של צפיות ברשתות החברתיות השונות. יש לכך כל מיני שיקולים וזה תלוי ברשת הספציפית. אספנו בעבורכם את כל המידע החשוב בנושא.

רכישת צפיות – מתי זה מתאים?

בעיקרון, רכישה של צפיות יכולה לעזור במקרים הבאים. אנחנו מדברים כרגע באופן כללי, בהמשך ניגע בכל רשת ורשת ובדקויות שלה:

  • הרצת ערוץ חדש – קנייה של צפיות תוציא אתכם מהלופ של אתר / ערוץ חדש ללא צפיות > שלא מקבל צפיות כי הוא אתר / ערוץ חדש… גם הערוצים של הכוכבים הגדולים ביותר זקוקים לרכישה של צפיות מיד לאחר ההשקה. הנזק התדמיתי של חשבון ללא צפיות יכול להיות גדול. למשתמש הממוצע לא ברור בדיוק מתי פתחתם את החשבון. זה יכול להיות גם לפני שעה. מה שהוא רואה הוא שכוכב הרשת שהוא מכיר מהאתר או מרשת חברתית לא מקבל חשיפה ברשת מקבילה. זה מעלה מייד חשדות דווקא לגבי המקומות שבהם אתם כן פופולאריים. ובכן, כיום, כל הקמה של חשבון רציני מלווה ברכישה של צפיות התחלתיות.
    • השקה של תכנים חדשים – כאשר אתם מעלים תכנים חדשים, אתם בוודאי רוצים שהם יצליחו. יכול להיות שהשקעתם הרבה מאוד זמן וכסף באותם תכנים: אולי נסעתם לחו"ל או הקמתם תפאורה או הבאתם אורחים או תלבושות או כל דבר אחר. ישנם תכנים שחשוב לכם לדחוף מהר בכדי לא לפספס את המומנטום ההתחלתי. זה מקרה קלאסי של רכישת צפיות. חבל יהיה להשקיע בתוכן כל כך איכותי רק בשביל להידחק מטה על ידי חתול רוקד עם משקפי שמש או איזו שטות אחרת.
    • חיזוק תכנים קיימים – יכול להיות שאתם מתחילים לקבל צפיות ברשתות השונות אבל יש לכם תכנים ישנים יותר שפשוט עומדים שם ללא צפיות. זה מצב לא אופטימלי. אלו תכנים טובים שהשקעתם בהם הרבה. אנשים נוטים שלא להיכנס לתכנים ללא צפיות רבות. עכשיו, כשאתם מתחילים לקבל תנועה, זה הזמן לחזק תכנים ישנים ולהפוך את התנועה ל…עוד תנועה.

ראינו אם כן מתי ולאיזה צורך נרכוש צפיות ברשתות חברתיות. עכשיו בואו נעבור לפרט על הרשתות השונות ומה ניתן לעשות בכל אחת מהן.

רכישת צפיות ברשתות החברתיות העיקריות

ישנן רשתות חברתיות שכל אחד ואחת צריכים לפחות להקים בהן חשבון אם לא להיות מאד פעילים. השיקול לגבי רמת הפעילות תלוי ביכולות ובצרכים. בשביל לעזור לכם, צירפנו את הפירוט הבא:

יוטיוב

רשת הסרטונים הגדולה והעיקרית. קשה לחשוב על פעילות אינטרנטית שלא יכולה להיעזר ביוטיוב. הכנה של תכנים יכולה להיות מעט מאתגרת מפני שצריך להפיק וידאו. מצד שני, ניתן להפיק סרטונים בצורה פשוטה על ידי שילוב של תמונות או אפילו הדרכות מבוססות צילומי מסך. סרטוני יוטיוב יכולים להיות משולבים באתר שלכם ולתמוך בו גם על ידי קישורים ישירים אליו.

מה מומלץ לרכוש: ביוטיוב רצוי לרכוש בעיקר צפיות ולשלב זאת גם עם רכישת תגובות. רכישה נכונה של צפיות תקפיץ את הפופולריות של הסרטון ותביא איתה גם צפיות ותנועה אורגנית. רכישת תגובות צריכה להיעשות בשילוב עם צפיות בכדי לא להגיע למצב של סרטון שנראה מאד פופולרי אבל ללא תגובות, זה כבר נראה לא טוב. עוקבים עדיף להביא בצורה אורגנית. אם הערוץ ממש בחיתוליו, מומלץ לטפל באופן חד פעמי גם בנושא העוקבים.

פייסבוק

פייסבוק היא רשת חברתית שיכולה לתמוך בתכנים מגוונים, החל בתמונות או סרטונים ועד במאמרים ואפילו קישורים ישירים לאתר או לחנות. הרשת מציעה כלים מאד חזקים לשיווק. ישנן שתי תצורות עיקריות להתנהלות שכוללות את הדף העסקי וגם קבוצות. בגלל המורכבות של פייסבוק, לכל עסק יתאים לפעול בצורה שונה. ישנם עסקים שמאוד ירוויחו מהקמת חנות בדף העסקי. אחרים יעשו בשכל אם יקימו קבוצת פייסבוק על נושא משיק לתחום שלהם וירכזו מסביבם קהילה.

מה מומלץ לרכוש: בפייסבוק האינסטינקט הוא לרכוש לייקים אבל זה לא מספיק. כיום ישנם גם נתונים לצפיות של סרטונים וגם לתגובות. לייקים צריך לרכוש לעמוד ולפוסטים השונים בכדי לא להשאיר אותם 'עירומים'. לאחר מכן ניתן להתניע את הפוסטים השונים עם לייקים, שיתופים ואפילו צפיות. בפייסבוק מומלץ מאד לתת את משימת הרכישה למי שיש לו ניסיון ולא לבחור ספק רק לפי מחיר. זהו בדיוק המקום בו 'הזול הוא היקר' בסופו של דבר.

אינסטגרם

זוהי רשת נהדרת לעסקים שמציעים משהו פוטוגני. זה יכול להיות אוכל, חופשות או אפילו מוצרים כגון תיקים או נעליים. אנחנו לא אומרים שרק דברים כאלו צריכים להיות שם אלא שמי שעוסק בהם חייב להיות פעיל ברשת. בגלל שהרשת מאד מדגישה אסתטיקה, שווה להשקיע בזה. שווה לצלם כמו שצריך, בין אם זה תמונות או סרטונים.

מה מומלץ לרכוש: באינסטגרם מומלץ לרכוש צפיות ועוקבים, כאשר תחום העוקבים נמצא בראש. אם ביוטיוב המדד ה'עממי' הוא צפיות לסרטון, הרי שכאן העוקבים לחשבון הוא מדד יותר חשוב. כתמיכה לרכישת העוקבים אנחנו נרכוש גם לייקים וכתמיכה להם גם כמה תגובות אבל הן בהחלט לא הדגש.

טוויץ'

זו הרשת הפחות נפוצה אבל עם הכי הרבה פוטנציאל… כאן הדגש הוא על סרטונים חיים. זה יכול להתאים למגוון רחב של עסקים שרוצים למשל לשדר אירועים וכך ליצור מעגל של קהילה מסביב לעסק. בטוויץ' יש דגש מאד חזק על שידורים חיים של משחקי מחשב וגם אירועי ספורט. טוויץ' היא לא הרשת החברתית הראשונה שתעלה על דעתכם אבל דווקא זה מה שיכול להיות בה אטרקטיבי מבחינתכם: היכולת להתברג ולהיות בין הראשונים בנישה שלכם ברשת חברתית צומחת.  

מה מומלץ לרכוש: צפיות לייב. אמנם זה המוצר היותר יקר דווקא, זה גם מה שייתן לכם יתרון, ימנף שידורי לייב וידרבן שיתופים וצפיות אורגניות

סיכום

ניהול חשבונות עסקיים ברשתות חברתיות חייב לכלול גם אסטרטגיית רכישת צפיות. ההשקעה בדבר איננה גדולה והיתרון המתקבל הוא משהו שנשאר אתכם לעתיד. חשוב להדגיש שאת הרכישות יש לבצע דרך חברה עם ניסיון שיודעת מה עובד ומה לא; מה מותר, מה אסור וכל מה שביניהם. רכישת צפיות, לייקים, תגובות ועוקבים עשויה למנף את העסק שלכם ולסייע לו באופן ניכר.

הוסף תגובה חדשה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עגלת קניות

WhatsApp chat